Falešný kominík obral stovky lidí o téměř milion korun.
Internet

Na falešného kominíka vyplavala další špína! Lidi obral o téměř milion korun!

04. března 2016 03:53 / Z domova
Falešný kominík (42) z Lounska napáchal ještě větší škodu, než se zdálo na počátku vyšetřování. Už tehdy se vědělo, že obalamutil asi tři stovky lidí a firem a nyní je jasné, že je obral o téměř milion korun!

Recidivista sice měl živnostenské oprávnění, získal ho ale na základě padělaných dokladů. Od zákazníků vybral zálohy na provedení kominických prací, které ale nikdy neprovedl a peníze nevrátil.

Po zveřejnění případu se kriminalistům přihlásily další desítky poškozených. A ukázalo se, že úřadoval i za hranicemi lounského okresu. "Způsobená škoda již dosáhla částky téměř jednoho milionu korun," konstatovala policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

Kromě trestných činů podvodu, padělání a pozměnění veřejné listiny a neoprávněného podnikání má falešný kominík na svědomí i trestný čin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a trestný čin krádeže. Té se dopustil na začátku roku, kdy se vloupal do objektu fary v Žatci. Odnesl si různé nářadí, nádobí, nákupní tašky, kabelky, ale také peníze. Škoda byla odhadnuta na asi 20 tisíc korun. 
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Migranti jsou drzejší než opice! Dobrodince

Celebrity

Kdysi velký hezoun Etzler to tedy dopracoval! Chudák

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou