Policisté zveřejnili fotografie vandalů, kteří posprejovali Karlův most. Hrozí jim až tři roky za mřížemi.
Policie ČR

Policisté mají další stopu ohledně posprejování Karlova mostu! Vandalové byli cizinci!

27. února 2016 17:03 / Z domova
Kriminalisté se snaží urputně dopadnout dva neznámé grázly, kteří ve středu v noci posprejovali českou národní památku, Karlův most! Dosud se jim podařilo zjistit, že jde pravděpodobně o francouzsky mluvící cizince! Nyní žádají veřejnost o pomoc!

Policisté zveřejnili záběry z bezpečnostní kamery, která mladíky zachytila při činu. Dvojice se nejprve procházela noční Prahou a následně zamířila ke Karlovu mostu. Tam si jeden z nich sundal batoh a z něj vytáhl barevní sprej. Okamžitě se pustil do nezákonné činnosti. Několik metrů kamenného zábradlí pokryl malůvkami.

Kamarád mezitím dělal křoví, aby sprejování nikdo nezpozoroval. To se podařilo. Po necelé minutě se čmáranicemi skončil a oba klidným krokem odešli pryč. Druhý den nápisy odstranili pracovníci technické správy komunikací.

Policisté nyní žádají svědky, kteří by mladíky poznali na fotografiích, aby zavolali na bezplatnou linku 158. „Svou pozornost by tedy mohli zbystřit zejména zaměstnanci hotelů, neboť se s největší pravděpodobností jedná o turisty,“ uvedla mluvčí pražských policistů Iveta Martínková. Dodala, že vandalům hrozí až tři roky vězení.  
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Svoji vlast nedáme! Tato zem neponechá nic náhodě a

Celebrity

Gregorová se možná vůbec vdávat nebude! Prý

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou