Jedenáctiletý klučina ukradl rodičům milionovou dolarovku a chtěl si za ni koupit počítačovou hru. Netušil, jaký humbuk tím způsobí!
Policie ČR

Školák ukradl rodičům milionovou dolarovku! Došli si pro něj policajti!

28. února 2016 09:06 / Z domova
Naprosto kuriózní případ řešili policisté z Uherského Hradiště. Týkal se milionové dolarovky, za kterou si chtěl jedenáctiletý chlapec koupit počítačovou hru!

Chlapec se svěřil své o několik let starší kamarádce, že touží po počítačové hře za dva tisíce korun. Slečna se mu nabídla, že pokud jí dá peníze, hru mu přiveze z Brna. Sám ale takovou sumu neměl, tak se rozhodl prošmátrat i skříň svých rodičů. A slavil úspěch! Objevil totiž bankovku v hodnotě jednoho milionu dolarů! Jak se ale později ukázalo, mělo to háček!

Bankovku dal dívce s tím, že má hru koupit a zbytek peněz přivézt. "Dívka viděla dolarovou bankovku poprvé a zdála se jí zvláštní. Přesto zašla s přítelem do směnárny a požadovali za ni české peníze. Ty jim směnárnice samozřejmě nedala, protože bankovka takové nominální hodnoty neexistuje a okamžitě přivolala policii. V té chvíli začalo vyšetřování a výslechy k podezřelé bankovce," konstatovala policejní mluvčí Milena Šabatová.

Vyšetřovatelé bankovku zajistili a předali České národní bance k odbornému vyjádření. Bankovka je lehce rozeznatelná od platných bankovek a na zadní straně je otisk razítka provozovny, která ji zřejmě používala jako reklamní předmět. Školák a jeho rodina museli být pořádně v šoku, když se o ně policisté začali zajímat! "Otec jedenáctiletého chlapce potvrdil, že si před několika lety přivezl tuto bankovku jako vzpomínku z dovolené. Jako památka by ležela uschovaná ve skříni asi velmi dlouho, pokud by ji syn nenašel. Protože nevznikla žádná škoda a jednalo se pouze o reklamní předmět, vyšetřovatel případ milionové bankovky ukončil," dodala Šabatová. 
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Neuvěřitelné! Budete koukat, jak tragicky může

Celebrity

Česká zpěvačka onemocněla stejnou rakovinou, jako

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou