Kvůli podezření na únik plynu z kanalizace muselo školu a školku na Zlínsku opustit téměř sto lidí.
HZS Zlínského kraje

Hasiči evakuovali školu i mateřskou školku kvůli možnému úniku plynu z kanalizace! Uvnitř však hnily odpadky!

24. února 2016 14:08 / Z domova
Okolo mateřské školky a základní školy ve Všemině na Zlínsku byl v úterý ráno pořádný poprask! Místo obsadili hasiči a evakuovali všechny děti i zaměstnance! Vedení školy mělo totiž podezření na únik plynu z kanalizace před budovami!

Dvě jednotky profesionálních hasičů i pracovníci pohotovostní služby plynárenské společnosti dorazili na místo v dopoledních hodinách. Budovu muselo opustit osmadvacet dětí ze školky a osmapadesát žáků školy. Mimo ně vzalo nohy na ramena i jedenáct zaměstnanců. Ratolesti si následně vyzvedli rodiče či rodinní příslušníci.

Hasiči se spolu s pracovníky pohotovostní služby okamžitě pustili do práce. „Provedli jsme měření přítomnosti koncentrací plynu v kanalizaci. Nic jsme však nezjistili, výsledek by negativní,“ uvedl mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil. Když zasahující vlezli do kanalizace, tak přišli na kloub příčině zápachu.

V nefunkční kanalizaci totiž došlo k nahromadění odpadů, které tam hnily. „Při jejich rozkladu došlo s největší pravděpodobností také k uvolňování metanu. Provedená měření ale vyloučila možnost ohrožení obyvatel,“ doplnil Netopil. Nyní bude následovat odklizení odpadků z kanalizace a její vyčištění.  
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Navzdory Merkelové! Jako první politik v Evropě

Celebrity

Gregorová se možná vůbec vdávat nebude! Prý

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou