Kvůli podezření na únik plynu z kanalizace muselo školu a školku na Zlínsku opustit téměř sto lidí.
HZS Zlínského kraje

Hasiči evakuovali školu i mateřskou školku kvůli možnému úniku plynu z kanalizace! Uvnitř však hnily odpadky!

24. února 2016 14:08 / Z domova
Okolo mateřské školky a základní školy ve Všemině na Zlínsku byl v úterý ráno pořádný poprask! Místo obsadili hasiči a evakuovali všechny děti i zaměstnance! Vedení školy mělo totiž podezření na únik plynu z kanalizace před budovami!

Dvě jednotky profesionálních hasičů i pracovníci pohotovostní služby plynárenské společnosti dorazili na místo v dopoledních hodinách. Budovu muselo opustit osmadvacet dětí ze školky a osmapadesát žáků školy. Mimo ně vzalo nohy na ramena i jedenáct zaměstnanců. Ratolesti si následně vyzvedli rodiče či rodinní příslušníci.

Hasiči se spolu s pracovníky pohotovostní služby okamžitě pustili do práce. „Provedli jsme měření přítomnosti koncentrací plynu v kanalizaci. Nic jsme však nezjistili, výsledek by negativní,“ uvedl mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil. Když zasahující vlezli do kanalizace, tak přišli na kloub příčině zápachu.

V nefunkční kanalizaci totiž došlo k nahromadění odpadů, které tam hnily. „Při jejich rozkladu došlo s největší pravděpodobností také k uvolňování metanu. Provedená měření ale vyloučila možnost ohrožení obyvatel,“ doplnil Netopil. Nyní bude následovat odklizení odpadků z kanalizace a její vyčištění.  
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Prevence kriminality na český způsob! Tak nevíme,

Celebrity

Havlová přiznala vážnou nemoc! Proto taky drasticky

Sport

Tak to je mega úlet! Neznámý Frantík se stal