Při loupeži se ztratilo 77 milionů korun. Přestože policie zadržela podezřelé, uloupené peníze se nikdy nenašly.
Ilustrační foto www.vipco.cz

Muž práskl u soudu bratra! Prý zabil muže a uloupili spolu 77 mega!

22. února 2016 16:22 / Krimikauzy
Zatloukat, zatloukat a zatloukat. Tím se nejspíš řídí Roman Dolíhal, který se u brněnského soudu zpovídá z loupeže 77 milionů a z vraždy muže. Jenomže mu to není nic platné, protože ho napráskal vlastní bratr Antonín. Ten vypověděl, že spolu přepadli auto plné peněz a bratr pak zabil jednoho z kompliců. I když je policie chytila, peníze se nikdy nenašly!

To je povedená rodinka! Nejprve sourozenci provedli jednu z největších loupeží v historii České republiky, a když se na ně přišlo, jeden vinu odmítá, druhý s ní plně souhlasí. A aby toho nebylo málo, vraždu svého komplice hází jeden na druhého!

Loupež se stala v roce 2006, kdy u Slavkova u Brna přepadla trojice mužů vozidlo bezpečnostní služby. Převlečení byli za policisty a hrozili posádce protitankovou střelou. Poté se zmocnili peněz a ujeli. Auta se potom zbavili a peníze si rozdělili, aniž by je počítali.

Hlavním podezřelým je Roman Dolíhal, který odmítá, že by se na jakékoliv loupeži podílel. Nesouhlasí ani s tím, že by vraždil. Jako možného vraha označil právě bratra Antonína. Jenomže ten má jasno o tom, jak se vše stalo.

Soudu vypověděl, že byla celá loupež naplánovaná nějakou dobu dopředu a byla domluvená s velitelem přepadeného vozidla. Právě on se stal obětí vraždy, nejspíš kvůli neshodám o uloupené peníze. Jak soud rodinnou rozepři rozetne? Aktéry celého případu nejspíš čeká pořádný kus života v lochu! 
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Další tvrdá rána bruselským zastáncům migrace je

Celebrity

Další velký muzikálový průšvih: Romeo a Julie

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou