Když hasiči přijeli na místo, byl už dům v plamenech. Nejprve našli jedno ohořelé tělo, po uhašení další dvě.
Ilustrační foto www.hzscr.cz a www.pozary.cz

Plameny vraždily v domě sociálně slabých! Vzaly si tři životy!

22. února 2016 02:29 / Z domova
Jako nelítostný zabiják se ukázal oheň, který vzal ve Vendryni na Třinecku život třem lidem. O to krutější byl, protože zemřeli členové jedné rodině. Vyhasl život mladé dívky, její matky a tchána. Po matce zůstaly další dvě děti. Škoda v bytovém domě, kde bydlelo více sociálně slabých rodin, dosáhla skoro milionu korun.

Požár se dostal do dvou ze čtyř bytů objektu, který patří soukromé společnosti a obývají ho sociálně slabí. Vypukl nejspíš v ložnici v jednom bytě. Plameny se ale postupně rozšířily do dalších míst, zasáhly obě patra a taky střechu.

Když hasiči dorazili na místo, byla celá střecha v plamenech. „Museli jsme evakuovat sedm lidí,“ uvedl Jakub Kozák z moravskoslezského hasičského záchranného sboru. Tři lidé zemřeli. Jednoho mrtvého našli hasiči už při hašení, další dvě těla nalezli až při prohledávání požářiště.

Kromě toho skončil otec rodiny, kterému vzal oheň ženu a dceru, v nemocnici. Na krku mu zůstaly ale další dvě malé děti. Požár neušetřil ani psa, který uhynul v plamenech. Zbylé dvě děti si vzali sousedé. Obec však počítá s tím, že se o ně postará.

Zatím nelze určit, co bylo příčinou požáru. Hasiči se tím však budou zabývat. Předběžnou škodu stanovili na 800 tisíc korun. Kromě toho je narušená statika budovy. 
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Tak to bude opravdu zajímavý souboj. Zvítězí

Celebrity

Neuvěřitelné! Lucie Bílá udělala zázrak!

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou