Podnapilého muže zachraňovali hasiči z pilíře mostu v Praze.
HZS Praha

Odpoledne si chtěl zpříjemnit posezením na mostě. Spadl však do Vltavy!

17. února 2016 17:16 / Z domova
Plné ruce práce měli hasiči s třicetiletým mužem, který odpoledne přepadl v Praze přes zábradlí Palackého mostu do ledové Vltavy. Podnapilého muže zachránili pomocí lezecké techniky! Promrzlý skončil v nemocnici!

Po pádu do vody se muži podařilo vyšplhat na jeden z pilířů mostu, kde čekal na záchranu. Nejprve se k němu slanil hasič, který mu přinesl deku na zahřátí. K nim následně připlul nafukovací člun, který hasiči spustili na vodu. „Převezli ho na břeh a předali do péče záchranné službě,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Záchranáři muže naložili do sanitky a převezli ho do Všeobecné fakultní nemocnice. „Při pádu se nijak nezranil, byl pouze podchlazený. Na pomoc v mokrých šatech čekal v chladivém počasí několik minut,“ doplnila mluvčí záchranářů Jiřina Ernestová.

Případu se následně chopili policisté, kteří zjistili, že rozhodně nešlo o pokus o sebevraždu. „Muž si jednoduše sedl na zábradlí, neudržel balanc a přepadl do vody,“ řekl Daněk. Zároveň dodal, že ho podrobili dechové zkoušce, která měla pozitivní výsledek. Nadýchal téměř jedno promile alkoholu.  
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Z nově navrhovaného řešení uprchlické krize tu

Celebrity

Kaiser má zase podmínku! Už podruhé v životě!

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou