Strážníci zachránili život dvěma mužům, kteří se nemohli sami dostat z ledové vody.
Policie ČR

Nahý muž zůstal hlavou zaklíněný ve splavu! Jeho kamaráda mezitím v ledové vodě unášel proud!

12. února 2016 10:22 / Z domova
Dramatickou záchranu života mají za sebou pražští strážníci, kteří ve čtvrtek ráno vyjížděli k okolí lodi Hermes, kde někdo ze všech sil volal o pomoc. Křik vycházel z náplavky v ulici Dukelských hrdinů. V betonovém otvoru tam byl hlavou zaklíněný pětadvacetiletý mladík a o dva roky mladšího muže mezitím strhl proud!

Práci strážníků značně komplikovala tma. Pomocí halogenové svítilny následně uviděli, že jedna osoba byla zcela nahá a nehybně visela zaklíněna za hlavu v otvoru ve zdi tak, že ve vodě měla pouze špičky nohou. „Druhý muž, který měl na sobě pouze tričko s krátkým rukávem a rifle, stál ve vodě o deset metrů dál a volal o pomoc,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

U prvního muže, který visel hlavou zaklíněný v otvoru zdi, se strážník snažil pohmatem zjistit, zda je naživu. Muž nejevil známky života a v danou chvíli pro něj nebylo možné nic udělat. Proto zavolali posily a obrátili pozornost k druhému muži. Hodili mu záchranné lano, které však kvůli promrznutí nebyl schopný zachytit.

V té chvíli však mladíka strhl proud a začal ho v ledové vodě unášet pryč. Strážník na nic nečekal a skočil do vody. Muži uvázal okolo těla lano a kolegové je za velkého úsilí po minutách boje vytáhli. Na místo dorazila záchranka, která spolu s hasiči vyprostila zaklíněného muže. Nakonec se ukázalo, že žije. Oba skončili v nemocnici, kde lékaři zjistili, že vykazují příznaky intoxikace neznámou látkou.  
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Byl ozdobou dámských ložnic! Dnes je z českého

Celebrity

Nová kriminálka s Kotkem a Bartoškou startuje! To

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou