Tři klisny a hříbě naháněli po Brně strážci zákona s hasiči. Zvířata totiž utekla ze své ohrady a toulala se ulicemi.
HZS Jihomoravského kraje

Splašení koně se dezorientovaně toulali ulicemi! Zablokovali i dopravu v Královopolském tunelu!

10. února 2016 12:44 / Z domova
Netradiční službu mají za sebou hasiči, policisté i strážníci, kteří v pondělí naháněli po Brně splašené koně! Dezorientovaná zvířata běhala víc než dvě hodiny volně po ulicích a silnicích, až našla úkryt v Královopolském tunelu! Policisté ho proto uzavřeli a koně za asistence odborníků odchytili!

Několik šokovaných svědků volalo v odpoledních hodinách strážníkům s tím, že po městě pobíhají tři klisny a hříbě. Hlídka se dala okamžitě do pronásledování, ale zvířata jim stále zdárně unikala. Koně zamířili do městské části Komín a klusali ulicí Absolonovou, kde dost vyděsili projíždějící řidiče. „Pak zamířili na ulici Kníničskou a došli až do Královopolského tunelu, tedy k výpadovce na Svitavy," přiblížila brněnská policejní mluvčí Andrea Straková.

Na místo dorazila také zoufalá majitelka koní. Na její volání však uprchlíci vůbec nereagovali. Policistům nezbylo nic jiného než tunel zavřít a zvířata v něm zablokovat. Nakonec se odchytit podařil a vše dobře dopadlo. „Dva koně bezpečně převezli zpět domů kolegové z jízdní policie a zbývající odvoz zajistila majitelka. Naštěstí se celý incident obešel bez zranění," řekla Straková.

Policisté následně od majitelky zjistili, že ohrada se otevřela kvůli silnému větru, který ten den trápil celou jižní Moravu. Nicméně strážci zákona se případem i nadále zabývají.  
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Neuvěřitelné! Budete koukat, jak tragicky může

Celebrity

Česká zpěvačka onemocněla stejnou rakovinou, jako

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou