Dva týdny poté, co revizní technik označil kotel v domě za bezchybný, se šest lidí otrávilo unikajícím oxidem uhelnatým. Dvě dívky a matka jedné z nich skončily v nemocnici.
Internet

Je to vůbec možné?! Rodinu otrávil kotel po revizi!

09. února 2016 12:56 / Z domova
Neuvěřitelný případ otravy se stal v obci Služovice na Opavsku! Unikajícím oxidem uhelnatým z plynového kotle se tu přiotrávilo šest lidí! Otec rodiny přitom tvrdí, že kotel před dvěma týdny zkontroloval revizní technik a žádnou závadu neobjevil!

Drama se stalo v rodinném domku, plynový kotel rodině sloužil k ohřevu vody i topení. Když hasiči dojeli na místo, šest intoxikovaných lidí už bylo venku. Stav tří z nich - dvou dvanáctiletých kamarádek a maminky jedné z nich - si vyžádal transport do nemocnice.

"Hasiči ihned odpojili plynový kotel v koupelně, kde se měla předtím mýt obě děvčata, a měřili koncentraci oxidu uhelnatého jak v koupelně, tak ve vedlejším pokoji. Protože otec jedné z dívek už intenzivně větral v celém bytě, naměřené hodnoty už nebyly životu a zdraví nebezpečné," podotkl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Otec přiotrávené dívky tvrdí, že před dvěma týdny revizní technik potvrdil nezávadnost kotle. Pokud se jeho slova potvrdí a ukáže se, že kotel v pořádku nebyl, bude mít revizní technik zaděláno na pořádný problém!

Jen během ledna se v Moravskoslezském kraji přiotrávily oxidem uhelnatým více než dvě desítky lidí. Jeden člověk na následky otravy zemřel. 
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Muslimka se v práci nechtěla podřídit evropským

Celebrity

Gregorová se možná vůbec vdávat nebude! Prý

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou