Podvodník z podnikatele vylákal 3,5 milionu korun a jako záruku mu dal za peníze údajně zlaté cihly. Ty ale byly zcela bezcenné, byly totiž z kočičího zlata.
Internet

Podvodník napálil podnikatele! Za falešné zlaté cihly z něj vylákal 3,5 milionu korun!

01. února 2016 08:16 / Z domova
Podvodník z Prostějovska připravil podnikatele z Táborska o 3,5 milionu korun! Zárukou za vyplacené peníze mu měly být zlaté cihly, ty ale ze zlata rozhodně nebyly!

Osmačtyřicetiletý podvodník slíbil podnikateli, že mu pomůže s vymáháním asi dvanáctimilionové pohledávky u jeho dlužníka. "Postupně od něj vylákal téměř 3,5 milionu korun. Jako záruku za vyplacené peníze dal podnikateli dvě kilogramové zlaté cihly, které měly být ze zlata. Ve skutečnosti ale drahý kov neobsahovaly. Šlo o slitinu různých kovů," konstatoval vedoucí oddělení hospodářské kriminality prostějovského ředitelství policie Leoš Navrátil.

Nepoctivec muži s vymožením pohledávky vůbec nepomohl a místo milionů korun zůstalo podnikateli v rukou zůstalo jen kočičí zlato. Podvodník nebyl žádný nováček. Už dříve byl kvůli majetkové trestné činnosti desetkrát pravomocně odsouzen. Tentokrát mu za podvod hrozí až osmileté vězení.  
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Jste národ naprostých pitomců neschopných

Celebrity

Takhle jste Dášu Havlovou dlouho neviděli!

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou