Dva policisté si za smrt bezdomovce v Plzni odpykají osm let ve vězení s ostrahou. Rozsudek je nepravomocný.
Facebook

Za umlácení podvyživeného bezdomovce padl trest! Policisté si odsedí 8 let!

27. ledna 2016 03:09 / Krimikauzy
Pomáhat a chránit! Na toto policejní heslo nejspíš zapomněli dva muži zákona, kteří v Plzni umlátili k smrti bezdomovce! Nyní za to budou pykat. Soud je v úterý poslal za mříže na osm let!

Policisté celou dobu vinu odmítají. Pouze potvrzují, že za sedmapadesátletým mužem bez domova v roce 2013 vyjížděli, protože měl obtěžovat jednu ženu na ubytovně. „Vyzvali jsme ho, aby šel s námi k autu. Tam jsme si opsali nacionále a ptali se ho, co dělal na ubytovně. Navrhl nám, že si vezme spacák a půjde spát jinam do města. Nechali jsme ho jít,“ uvedl jeden z policistů.

Podle obžaloby však neříkali pravdu, protože na bezdomovce zaútočili. „Nejprve ho udeřili obuškem přes záda a poté odvezli na přilehlou betonovou cestu. Tam jej opakovaně kopali pevnými služebními botami se silnou podrážkou značnou intenzitou do oblasti trupu,“ popsal státní zástupce Martin Rykl.

Napadeného nechali bez pomoci ležet na místě a v klidu odešli pryč. Přitom museli vědět, že proti nim nemá bezdomovec bez dostatečné výživy, s organismem poznamenaným nemocemi, nadměrným požíváním alkoholu a životem na ulici šanci. Útok by fatální, pár dní po útoku totiž muž zemřel na vnitřní krvácení. Měl totiž zlomené žebro a natrhnutou slezinu.  
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Politik se jasně a veřejně vyslovil pro tak tvrdá

Celebrity

Zemřela Věra Čáslavská! Boj nad rakovinou

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou