Policisté odhalili gang bezcitných zlodějů. Kromě věcí kradli i živá zvířata, například telata či koně. Ta pak zabili, rozčtvrtili a maso prodali.
Policejnidenik

Banda odporných zlodějů se neštítila rozčtvrtit koně či telata!

25. ledna 2016 03:40 / Z domova
Neobvyklá banda zlodějů uvízla v síti jihočeských policistů. Lapkové mají na svědomí nejméně 95 trestných činů! Brali vše - věci i živá zvířata. Ta pak zabili a rozporcovali! Z koně například nechali na louce jen hlavu, nohy a vnitřnosti!

Mezi obviněnými jsou dva Jihočeši ze Strakonicka ve věku pětatřicet let, dvaačtyřicetiletý muž z Valašského Meziříčí a pětatřicetiletý muž z Chomutovska. Dva z obviněných jsou již ve výkonu trestu.

Zlodějská parta odcizila například několik aut, hodila se jim i motorová část z hasičské stříkačky, keramické talíře nebo plechové pekáče. Z traktorů zase odsávali motorovou naftu. Ale zašli ještě dál a dopustili se i hnusného zvěrstva!

"Parta se neštítila ani krve, a tak kradli i telata býčků. Býčky zabili, rozporcovali a maso prodali. Ve zvířatech viděli pravděpodobně jen maso a peníze. U Ražic například ukradli z pastviny také koně plemene Hafling. Usmrtili jej, vyvrhli, odřezali mu nohy a hlavu a maso pak prodali," doplnil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Sami kriminalisté krádeže skupiny hodnotí jako velmi rozsáhlou trestnou činnost, pachatelé řádili v Jihočeském, Středočeském i Plzeňském kraji a také na Vysočině. 
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Navzdory Merkelové! Jako první politik v Evropě

Celebrity

Gregorová se možná vůbec vdávat nebude! Prý

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou