Zásahovka si v Brně přišla pro tři muže, kteří těsně před Štědrým dnem zavraždili starého muže z Ivančic. Všem hrozí až doživotí.
Policejnidenik

Zásahovka dopadla vrahy seniora z Ivančic! Hrozí jim doživotí.

21. ledna 2016 13:28 / Z domova
Těsně před Štědrým dnem trojice mužů vtrhla do domu v Ivančicích a zavraždila v něm devadesátiletého dědečka! To vše pro pár věcí, které si ze seniorova domu odnesli. Měly hodnotu několik desítek tisíc korun. Policie je nyní dopadla a vrahům teď hrozí až doživotí!

Zabitého důchodce objevila jeho rodina den před Štědrým dnem, kdy ho přišla navštívit. Po několika týdnech se kriminalistů podařilo odhalit pachatele. Tři muže ve věku 26, 28 a 43 let zadržela zásahovka na třech různých místech v Brně.

Nešlo o žádné nezkušené násilníky. Podobným způsobem přepadli loni v říjnu i jiného důchodce, a to v Lysicích na Blanensku. Tehdy měl ale senior větší štěstí a brutální útok mužů přežil. Přišel ale o věci za asi sto tisíc korun.

"Třem spolupachatelům teď hrozí až výjimečný trest (20 – 30 let, nebo doživotí), protože vraždu spáchali v úmyslu získat majetkový prospěch. Je pravděpodobné, že jejich trestní stíhání bude ještě rozšířeno o další skutky – kriminalisté prověřují jejich další, hlavně majetkovou trestnou činnost," konstatovala policejní mluvčí Petra Ledabylová. Na verdikt soudu si všichni tři obvinění počkají ve vazbě.  
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

1+1= no to snad nemyslíte vážně!? Dělat z lidí

Celebrity

Proboha! Co je tohle za stařečka! Slavný český

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou