Senior se stal terčem vyděračů. Ti z něj postupně vymámili za slíbenou opravu hrobky 1,6 milionu korun.
Internet

Neskutečné! Za opravu hrobky dal stařík vyděračům 1,6 milionu korun!

21. ledna 2016 03:49 / Z domova
Gang vyděračů ožebračil starého muže (75) z Frýdecko-Místecka o 1,6 milionu korun! Grázlové mu slíbili opravit hrobku a pod různými záminkami pak z něj mámili peníze. Když nechtěl platit, vyhrožovali mu i zatčením!

Gang tvořilo pět mužů a seniora si gauneři vzali na mušku v polovině roku 2014. Tehdy mu slíbili opravit hrobku. "Od té doby za důchodcem opakovaně chodili, podváděli a vydírali ho pod různými smyšlenými záminkami. Jednalo se zejména o údajné provádění oprav a atestací jeho hrobky. Zašli až tak daleko, že když poškozený muž už nechtěl dále platit, hrozili mu smyšleným zatčením,“ řekl policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Zdrcený senior měl tak velké obavy ze zatčení, že vyděračům postupně předal částku 1,6 milionu korun! Teprve na konci loňského roku sebral odvahu a obrátil se na policisty. Ti si pak na gang došlápli!

Když pětice mužů šla znovu seniora navštívit, už na ně čekala i zásahovka. Ta grázly zadržela a spoutala. Dva hlavní organizátoři skončili ve vazbě, další tři jsou stíháni na svobodě. Všem hrozí až osmiletý kriminál. 
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

1+1= no to snad nemyslíte vážně!? Dělat z lidí

Celebrity

Proboha! Co je tohle za stařečka! Slavný český

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou