Falešný kominík padělal doklady a začal podnikat. Napáchal škodu za více než 600 tisíc korun.
Internet

Falešný kominík napálil stovky lidí! Škoda jed do statisíců korun!

18. ledna 2016 03:47 / Z domova
Kominík (42) ze Žatce rozhodně štěstí nikomu nepřinesl! Padělal doklady a vydával se za vyučeného kominíka. Od lidí bral zálohy na kominické práce, které ale neprovedl a peníze nevrátil. Škoda přesáhla 600 tisíc korun!

Podle policistů jde o velmi rozsáhlou trestnou činnost. Recidivista ze Žatce si opatřil padělané vysvědčení o závěrečné zkoušce a výuční list v oboru Kominík. Školu ale nikdy neabsolvoval. Na základě falešných dokumentů pak získal živnostenské oprávnění a od března 2013 začal v kominickém oboru podnikat. Oklamal stovky lidí!

"U zatím zjištěných asi tří stovek lidí i firem neoprávněně vykonal činnost bez platného živnostenského oprávnění, na základě padělaného dokladu, a od 170 z nich vybral zálohy na provedení odborných kominických prací, které nikdy neprovedl a peníze nevrátil. Způsobená škoda, kterou dosud napáchal, činí 610 korun," upřesnila policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

Podle policie může být ale poškozených klientů ještě více. "Další poškození se mohou přihlásit přímo lounské kriminální policii na telefon 974 437 343, na bezplatnou linku 158 či na kteroukoli služebnu policie," dodala Střelcová s tím, že falešnému kominíkovi hrozí až osmileté vězení.  
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Další tvrdá rána bruselským zastáncům migrace je

Celebrity

Další velký muzikálový průšvih: Romeo a Julie

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou