Ve vazbě skončil poslední z trojice Čechů, která v Německu surově týrala tři seniory. Plzeňští kriminalisté na jeho zadržení povolali zásahovku.
Policejnidenik

S dvěma kumpány brutálně týral německé seniory. Došlápla si na něj zásahovka!

16. ledna 2016 04:09 / Z domova
Zásahovka zadržela posledního z trojice Čechů, která v září loňského roku v Německu brutálně týrala a okradla rodinu seniorů! Jeho dva komplicové jsou ve vazbě už od prosince. Bezbranné starce grázlové svázali, týrali a nakonec okradli!

Oběťmi brutálního útoku byli tři němečtí důchodci z bavorského Weidenu, nejstaršímu seniorovi bylo 89 let. Trojice Čechů staříky nejprve svázala, pak je surově bila a přiměla je tak k vydání peněz a šperků za asi 300 tisíc korun. Týrání trvalo několik hodin a napadení utrpěli řadu zlomenin.

"S ohledem na nebezpečnost pachatele plzeňští kriminalisté k jeho zadržení využili zásahovou jednotku. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu neměl zvláště nebezpečný pachatel šanci klást sebemenší odpor," popsal zadržení posledního z útočníků mluvčí Policejního prezidia ČR David Schön.

Krajský soud v Plzni rozhodl o vzetí zadrženého muže do vazby. Po provedení předběžného šetření Krajským státním zastupitelstvím v Plzni rozhodne soud o jeho předání do Německa. O předání německým orgánům soud rozhodne v horizontu několika týdnů. Za loupež hrozí pachateli až 15 let vězení. 
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Z nově navrhovaného řešení uprchlické krize tu

Celebrity

Kaiser má zase podmínku! Už podruhé v životě!

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou