Ve vazbě skončil poslední z trojice Čechů, která v Německu surově týrala tři seniory. Plzeňští kriminalisté na jeho zadržení povolali zásahovku.
Policejnidenik

S dvěma kumpány brutálně týral německé seniory. Došlápla si na něj zásahovka!

16. ledna 2016 04:09 / Z domova
Zásahovka zadržela posledního z trojice Čechů, která v září loňského roku v Německu brutálně týrala a okradla rodinu seniorů! Jeho dva komplicové jsou ve vazbě už od prosince. Bezbranné starce grázlové svázali, týrali a nakonec okradli!

Oběťmi brutálního útoku byli tři němečtí důchodci z bavorského Weidenu, nejstaršímu seniorovi bylo 89 let. Trojice Čechů staříky nejprve svázala, pak je surově bila a přiměla je tak k vydání peněz a šperků za asi 300 tisíc korun. Týrání trvalo několik hodin a napadení utrpěli řadu zlomenin.

"S ohledem na nebezpečnost pachatele plzeňští kriminalisté k jeho zadržení využili zásahovou jednotku. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu neměl zvláště nebezpečný pachatel šanci klást sebemenší odpor," popsal zadržení posledního z útočníků mluvčí Policejního prezidia ČR David Schön.

Krajský soud v Plzni rozhodl o vzetí zadrženého muže do vazby. Po provedení předběžného šetření Krajským státním zastupitelstvím v Plzni rozhodne soud o jeho předání do Německa. O předání německým orgánům soud rozhodne v horizontu několika týdnů. Za loupež hrozí pachateli až 15 let vězení. 
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Co na tuto novinku řeknou čeští pivaři? Ano nebo

Celebrity

Smutné! Kolega Janžurky už chce umřít! Necítí se

Sport

Chudák Schumacher! Je na tom špatně a rodina dál