Zkušený strážník se v Plzni postřelil do nohy. Při čištění vlastní zbraně.
Thinkstock

Strážník se při čistění zbraně střelil do stehna! Skončil v nemocnici!

13. ledna 2016 14:05 / Z domova
Hodně neopatrně si počínal strážník, který na služebně čistil zbraň a najednou vyšel výstřel! Muž se skácel k zemi s prostřelenou nohou! Záchranáři ho převezli do nemocnice!

Zkušený strážník není v práci žádný nováček. U městské policie pracuje už řadu let. Avšak i mistr tesař se někdy utne. Na jedné z plzeňských služeben se rozhodl vyčistit zbraň. „Při následné manipulaci došlo k náhodnému výstřelu. Střela způsobila zranění v oblasti stehna,“ uvedla mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Případ mohl dopadnout tragicky, protože muž byl v místnosti, kde k mimořádné události došlo, zcela sám. Výstřel naštěstí zaslechli kolegové, kteří okamžitě přivolali pomoc. Záchranka byla na místě za několik minut a lékař se hned dal do prvotního ošetření. Následně ho převezli do nemocnice. Muž nebyl v ohrožení života.

Případem se nyní zabývají státní policisté. Jednou z možných variant je i možná technická závada na zbrani. Přesné příčiny ale určí až vyšetřování. „Už teď je ale zřejmé, že nešlo o systémové selhání, ale selhání jednotlivce, který porušil dané bezpečnostní předpisy na úseku zbraní a střeliva,“ dodala Pužmanová.  
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Politik se jasně a veřejně vyslovil pro tak tvrdá

Celebrity

Renč na JIP: Je to s režisérem vážně tak

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou