Ředitel školy kradl dětem peníze na školní výlety. Od učitelek si pak půjčoval desetitisíce korun, ale splatil jim jen malou část.
Internet

Povedený ředitel! Dětem kradl peníze na školní výlety a obral i učitelský sbor!

09. ledna 2016 04:12 / Z domova
Ostuda jako hrom! V čele školy na Jindřichohradecku stál dnes už bývalý ředitel, který kradl peníze na školní výlety a od kolegyň si půjčoval peníze, které pak nevracel. Teď mu za to hrozí několikaleté vězení!

Trestnou činnost páchal ředitel školy od ledna 2013 do června loňského roku. V pěti případech ukradl různé finanční hotovosti určené na školní výlety konkrétních tříd. Peníze na výlety měly učitelky schované v obálkách či v plastové dóze v neuzamčených zásuvkách stolů v kabinetech. V jednom z těchto případů vzal ředitel i 3 450 korun určených na příspěvky Sdružení a přátel školy. Celkem svým jednáním měl způsobit škodu ve výši nejméně 16 480 korun.

Krádeže mu ale nestačily, a tak si začal půjčovat peníze od učitelek. Ke splácení se už ale nemel a vrátil svým kolegyním jen zlomek částky. "Ženám měl takto způsobit škodu nejméně 54 tisíc korun. Peníze si půjčoval i když věděl, že je kvůli svému milionovému dluhu nebude schopen vrátit," řekla policejní mluvčí Hana Millerová.

Za krádež a podvod teď bývalému řediteli školy hrozí až pětiletý kriminál. Je stíhán na svobodě. 
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Tak to bude opravdu zajímavý souboj. Zvítězí

Celebrity

Neuvěřitelné! Lucie Bílá udělala zázrak!

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou